VSY Biotechnology yeni ürünleri ile kontakt lens departmanını genişletti

Vsy Biotechnology kontakt lens ürün gamını yeni ve güçlü markalarla genişletiyor.
Renk körlüğünde renkleri ayırt etmeyi sağlayan ChromaGen ile doğal hareli konvansiyonel renkli kontakt lens markası Tanita Tikaram’ı sunan VSY Biotechnology, kontakt lens alanında daha birçok yeniliği Türkiye ile buluşturmaya devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen “kişiye özel” numaralı kontakt lens üreticisi olan Markennovy ürünlerini bünyesinde bulunduran VSY Biotechnology kısa bir süre önce, korneada incelme ve dikleşme ile ortaya çıkan keratokonusun tedavisinde ciddi bir alternatif olan “EyeBrid Silicone Hybrid” lenslerini oftalmologların hizmetine sundu. Firma yakın zamanda estetik gücü ile ön plana çıkan renkli kontakt lens markası Mina Mia’yı da tanıtmaya hazırlanıyor.

EYEBRID HASTALARA ÜSTÜN KONFOR SUNUYOR

EyeBrid’in tüm kullanıcılara uygun çap, yarıçap ve mercek seçenekleri bulunuyor. Lensler, silikon hidrojel yumuşak etek sayesinde üstün konfor sağlıyor; bununla birlikte sert lensten beklenen görsel keskinlikten de ödün vermiyor. Bu sırada düzensiz kornealarda santralizasyon becerisi ve uygulama rahatlığı ile de hastalara kolaylık sağlıyor. EyeBrid’in tasarımı yapılırken, göz sağlığına katkı sağlaması ön plana alınmış. UV filtresi ile zararlı ışınların göze zarar vermesinin engellenmesi ve oksijen geçirme seviyesinin yüksekliği de lenslerin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

MARKENNOVY GENİŞ DİOPTRİ ARALIGI VE DAR AKS ARALIGINA SAHİP

Büyük Britanya’da düzenlenen Avrupa Optisyen Ödülleri Yarışması’nda 2015’in en iyi kontakt lensi seçilen Gentle 80’in üretici markası olan Markennovy; tasarım, üretim ve ticarileşme kapsamında dünyada ilk kez ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi sertifikasına sahip. Yüksek su içeriği ile birlikte en geniş dioptri aralığı ve en dar aks aralığına sahip olması
önemli özellikleri arasında yer alıyor. Markennovy ile kişilere özel üretim yapılıyor ve Quattro, Saphir, XTensa ve Eqilibria markaları ile her hasta tipine uygun özellikte lensleri bulunuyor. Bu lensler, Sferik, Torik, Multifokal ve Multifokal Torik gibi geniş bir çerçevede tamamen hastaya özel olarak üretiliyor. Özel lensler, 3-4 hafta gibi kısa bir sürede son kullanıcıya ulaştırabiliyor.
VSY Biotechnology; %80 su içeriğine sahip, yüksek oksijen geçirgenliği ve esneklik katsayısı
bulunan Gentle 80’i de yakın bir gelecekte, Türkiye’deki kontakt lens kullanıcıları ile buluşturmayı hedefliyor.
NUMARALI RENKLİ LENS İÇİN TANİTA TİKARAM

Tanita Tikaram, doğal hareli konvansiyonel renkli bir kontakt lens. Mavi, Yeşil, Sarı ve Gri renk tercihleriyle gözde doğal bir görünüm oluşturan Tanita Tikaram’ın numaralı çeşitleri de bulunuyor.

MİNA MİA’DA DOGALLIK VE GÜZELLİK ÖN PLANDA

Mina Mia hem numarasız estetik amaçlı olarak, hem de numaralı üretilecek. Doğal ve estetik görünüme kavuşmak isteyen kişilere hitap edecek olan Mina Mia kontakt lensler 5 ayrı renk çeşidi ile kullanıcılarına sunulacak. Mina Mia, benzerlerinden farklı tasarım ve sunumu ile de
kontakt lens kullanıcılarının dikkatini çekecek.