VSY Biotechnology “TÜBİTAK SAYEM” Projesi̇’nde Yeni̇ Aşamaya Geçmeye Hak Kazandı

VSY Biotechnology’nin TÜBİTAK- SAYEM kapsamında konsorsiyum yöneticisi olarak gerçekleştirdiği yeni göz içi lens geliştirme projesi başarıyla devam ediyor.

Sanayi Yenilik Ağ Mekanizması (SAYEM) çağrısı kapsamında TÜBİTAK desteği ile VSY Biotechnology’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen  “Ön Yüklü Enjektör Sistemi ile Entegre, Yeni Nesil Yüksek Stabilizasyona Sahip Sinüzoidal Optik Tasarımlı Hidrofobik Göz İçi Lensi Geliştirilmesi ve Üretimi Projesi”nin birinci fazının başarıyla tamamlanmasının ardından projede yeni aşamaya geçildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda TÜBİTAK projeyi desteklemeye devam ettiğini açıkladı.

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Değerlendirme sürecinde; VSY Biotechnology’nin konsorsiyumunu ve projelerini anlatan 230 sayfalık teknik rapor ve sunumlar proje ortaklarıyla birlikte 12 gün boyunca 12 hakeme sunuldu. TÜBİTAK Biyoteknoloji Grubu (BİYOTEG) Yürütme Kurulu ile yapılan nihai savunma toplantısı neticesinde ise projenin desteklenmesine karar verildi.

SAYEM Programı, TÜBİTAK-TEYDEB tarafından ulusal yüksek teknoloji hedefleri doğrultusunda özel sektör, üniversite ve kamu iş birliğiyle yenilik ağları oluşturularak katma değeri yüksek ürünler geliştirme misyonu ile oluşturulmuş bir destek programıdır.