VSY BIOTECHNOLOGY ETKİNLİKLERİYLE ESCRS’YE DAMGA VURDU

VSY Biotechnology; Avrupa Katarakt ve Refraktif Derneği’nin (ESCRS), İtalya’nın Milano
kentinde düzenlediği 40. Kongresi’ne etkinlikleriyle damga vurdu.
VSY Biotechnology standında, ESCRS Başkanı Prof. Dr. Oliver Findl, Doç. Dr. Başak Bostancı ve Dr. Florian Kretz’in yer aldığı stand konuşmaları ilgiyle karşılandı.

Dünyadaki oftalmoloji profesyonellerinin buluştuğu en önemli platformlardan olan ESCRS’nin en ilgi çekici bölümlerinden iNovation® Day’a VSY Biotechnology Altın sponsor oldu ayrıca Uydu Sempozyumu, stand konuşması ve 2022 Ophthalmology Star Awards (Oftalmoloji’nin Yıldızları) Ödül Töreni’yle de dünyada adından söz ettirdi.

DR. EFE CAN: “KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR ŞİRKET OLMAK ÜZERE ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK”

ESCRS Başkanı Prof. Dr. Oliver Findl’ın organizasyon komitesinde yer aldığı ve dünyanın önde gelen oftalmoloji profesyonellerinin katıldığı iNovation® Day kapsamında birçok oturum yer aldı. Gelecek 5 yıllık öngörülerin değerlendirildiği yuvarlak masa toplantısında VSY Biotechnology Global İnovasyon ve Ar-Ge Direktörü Dr. Efe Can da yer aldı. Dr. Can, sürdürülebilir büyümeyi korumak için değişen makro-ekonomik ortamı göz önüne alınarak planlamaların yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Kriz çağında sürdürülebilir bir büyüme sağlamanın anahtarı kendi kendine yetebilen bir şirket olmaktır” dedi. Dr. Can yaptığı açıklamalarda VSY Biotechnology’nin Ar-Ge’den enerji verimliliğine, üretimden tedarik zincirine kadar tüm halkalarda kendi kendine yeten bir şirket olmak üzere önemli adımlar attığını anlattı.

UYDU SEMPOZYUMU’NDA ALTIN ORANLI TRINOVA PRO PUPIL ADAPTIVE KONUŞULDU

“GİL Teknolojisi’nde Altın Oran ile Difraksiyonu Yeniden Tanımlamak” konulu Uydu Sempozyumu’nun moderatörlüğünü Kanada’dan kongreye katılan Prof. Dr. Ike Ahmed gerçekleştirdi. Prof. Dr. Ike Ahmed, “Altın Oranlı AcrivaUD Trinova Pro Pupil Adaptive ile Neden difraksiyonu yeniden düşünüyoruz?” sorusunun cevabını sorguladı. Almanya’dan Prof. Dr. Gerd U. Auffarth, D.J. Apple Laboratuvarları’nda yapılan “teknoloji odaklı presbiyopi düzeltici GİL’lerin karşılaştırılmaları”nı içeren Optik Kalite Sonuçları’nı sundu. Yine Almanya’dan Dr. Karsten Klabe GİL’de yeni altın standardı üzerinde durdu; geliştirilmiş sinüzoidal görüş teknolojisine sahip patentli trifokal GİL Trinova PRO’nun, bilateral implantasyonundan sonraki klinik sonuçlarını açıkladı. İspanya’dan Dr. Ramon Ruiz Mesa ise sinüzoidal difraktif trifokal GİL üzerine gerçekleştirdiği ilk klinik sonuçları açıkladı. Ardından dinleyicilerin soruları ve tartışmalarla program devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFTALMOLOJİ’NİN YILDIZI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

VSY Biotechnology geleneksel olarak her yıl düzenlediği Ophthalmology Star Awards -OSA (Oftalmoloji’nin Yıldızları) yarışmasının 2022 sonuçlarını ESCRS sırasında gerçekleştirdiği Uydu Sempozyumu’nda açıklayarak ödül töreni gerçekleştirdi. Birinciliği 2 kişi paylaştı. Dr. Sandra R. Montezuma, insan gözlerinde yaşa bağlı makula dejenerasyonu ile katarakt cerrahisi ve mitokondriyal DNA hasarı arasında ilişkinin olmadığını belirlediği makalesiyle, Dr. So Goto da “yeni bir güç hesaplamasının ön gösterimi: 0 formülü” çalışmasıyla birincilik ödülüne sahip oldu. Dr. Nazrul Islam, OCT görüntülerini kullanarak retina anormalliklerinin otomatik tespiti için mutilevel derin özellik oluşturma çerçevesini açıklayarak İkinci oldu. Dr. Leonardo Mastropasqua ise transkriptomik analizle Covid 19 hastalarının gözyaşlarında keratinizasyona dahil olan genlerin ekspresyonunun arttığını ortaya koyarak üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

STAND KONUŞMASI

VSY Biotechnology’nin “Hidrofobik ya da Hidrofilik? Kazanımları neler? Tatlı bir ortak noktada buluşulur mu?” ana başlıklı stand konuşmasının moderatörlüğünü ESCRS Başkanı Prof. Dr. Oliver Findl yaptı. Doç. Dr. Başak Bostancı hidrofilik lenslerin biyo-optik, biyomekanik ve biyomateryal özelliklerinden bahsederken Dr. Florian Kretz ise hidrofobik lenslerin biyooptik, biyomekanik ve biyomateryal özelliklerinin avantaj ve dezavantajlarını anlattı, genel bilgi ve deneyimlerini aktardı. VSY Biotechnology ekibi kongre boyunca ziyaretçilerle bir araya gelerek yenilikler hakkında bilgi verdi, profesyonellerle bilgi alışverişinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

ESCRS’DEN KARELER

Ophthalmology Life 41. Sayı