Tomey yeniliklerini sunmaya devam edecek

Tomey bölge satış müdürü Matthias Görl’e; Tomey şirketi, Türkiye pazarına bakışları, son dönemde gerçekleştirdiği yenilikler ve yeni ürünler üzerine sorular yönelttik.

Tomey’in kısa geçmişinden bahseder misiniz?

Tomey şirketi dünya çapında 40 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor. Tomey’in Avrupa Başkenti olan Tomey GmbH Almanya Erlangen’da bulunuyor. 1991’de kurulan Tomey GmbH Avrupa, Orta Doğu, Afrika distribütör ağından sorumludur. Tomey geleneksel olarak inovatif teknolojiler, üstün ürünler ve güçlü müşteri destek bağlantıları doğrultusunda, mükemmel yüksek kaliteli enstrümanlar ve servislerin kullanımı üzerine kurulmaktadır. Speküler mikroskop, non-kontakt tonometri, ultrason korneal topografi, OCT ve elektrofizyoloji gibi alanlarda uzmandır. Göz doktorlarının değişen ihtiyaçlarına cevap verme amacıyla organizasyonumuzun tüm kaynaklarına odaklanıyoruz.

Tomey Grup’un ihracat çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Hatasız, emniyetli ve fonksiyonel ürünlerinin olması dolayısıyla oftalmik ve optik diagnostik sistemlerinde Tomey dünya çapında iyi bir itibara sahiptir. Özel olarak seçtiğimiz distribütörlerimiz dünya genelinde Tomey markasını başarıyla tanıtıyorlar.

İhracat pazarları içerisinde Türkiye’nin rolü nedir?

Türkiye oftalmoloji alanında önemli bir role sahip. Türk oftalmologlar çok iyi eğitimli ve en yüksek standartlarda çalışıyorlar; hastaları için en iyi hizmeti öneriyorlar.

Tomey’in başarısı hangi unsurlara dayanıyor?

Tomey şirketinin başarısı; 3 anahtar prensibe verdiği önemin sonucunda oluşmuştur. Ürünlerimizi en ileri teknolojiyle fakat basit bir ara yüzle tasarlıyoruz. Sürekli olarak müşterilerimizi dinliyoruz; böylece müşterilerimiz daha iyisini üretmemizi sağlıyor ve gelecekte bu alandaki eğilimin ne olacağını görmemizi sağlıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tüm ürünlerimiz için onlara her zaman destek veriyoruz. Bu prensiplerimizde oluşturduğumuz çok yüksek kaliteli ürünlerimizi makul fiyatlarla oftalmoloji sektörünün hizmetine sunuyoruz.

Yeni ürünleriniz ve özelliklerinden bahseder misiniz?

Yeni speküler mikroskop EM-4000 Tomey’in prensiplerini yansıtan yeni ürünlerimizden biri. Sürekli olarak 800 Serisi ürün çeşitliliğimizi geliştiriyoruz. Oto Refrakto- Keratometre RC-800 çok başarılı bir şekilde sektörde kökleşti. Yeni Non-Kontakt Tonometre FT-800 ve Görme Alanı AP-800 yakaladığı başarıyı 2015’de de sürdürecek. Endotelyum Mikroskop gibi yeni diğer ürünlerimiz de müşteri ihtiyaçları doğrultusunda en yeni kullanıcı ara yüzleri ve en ileri temelli teknolojileri sunuyor.

Çok farklı görme alanı modelleriniz var, fakat pazara yeni AP800 ile de giriş yaptınız, dolayısıyla bu ürünün öne çıkan özellikleri nelerdir?

Zaten çok başarılı olduğumuz AP-2500/AP-2500BY & AP-3000 modellerimizi, AP-800 tamamlıyor. Ana farklılığı hafif oluşu ve portatif tasarımı. Stratejileri ve test alanı sayesinde glokomu çok hızlı bir şekilde algılama imkânı sunuyor.

Peki, yeni foropter TAP-2000’in de avantajlarından da bahseder misiniz?

İlk odaklandığı nokta, optik aracılığıyla hastalar için doğal bir görüntüleme sunmasının yanında hızlı, kolay ve konforlu bir muayeneye imkân vermesi. Yeni TAP-2000 foropter, refraksiyon hareketini daha hızlı ve verimli bir şekilde güçlendirecek.

Son olarak Türk göz uzmanlarına söylemek istedikleriniz var mı?

Her şeyden önce Tomey ürünlerine olan güvenlerinden dolayı kendilerine teşekkür etmek isterim. Türkiye pazarında kendileriyle birlikte çok başarılı olduk. Önümüzdeki dönemlerde yeni ürünlerimiz piyasaya çıkacak ve heyecanlı bir şekilde geleceğin bize getireceklerini bekliyoruz, yeni dönemde, doktorların bizimle birlikte ilerlemelerinden dolayı çok memnun olacağım.