Teknoloji Ödülü VSY Biotechnology’nin

VSY Biotechnology tri-ED lensleri ile teknoloji ödülü’ne layık görüldü.

TÜBİTAK, TTGV, TÜSİAD tarafından 12’incisi düzenlenen Teknoloji Ödülleri Töreni’nde VSY Biotechnology, “Dünyada İlk ve Tek Olan, Tüm Mesafelerde Kesintisiz Görüş Sağlayan
Trifokal+Geliştirilmiş Alan Derinliği Kombinasyonlu Özel Optikli GİL: Acriva Reviol Tri-ED” ile
teknoloji ödülünün sahibi oldu.VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş ödülü TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav ve 12. Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı C. Müjdat Altay’dan teslim aldı.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş, daha önce büyük teknoloji ödülünü aldıklarını ve bu yıl da benzer bir heyecanı yaşamış olmalarından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek; “12. Teknoloji Ödülleri’nin bu yılki teması ‘teknoloji ve insan.’ VSY Biotechnology de tüm çalışmalarında insan odaklı teknolojileri temel almaktadır. İnsan sistemiyle birebir uyumlu ürün projelerimizi dünyaya sunuyoruz. Bu projeleri tasarlarken ve hayata geçirirken en fazla önem verdiğimiz konulardan biri sunduğu fayda açısından benzerlerinden üstün özellikler içermesi. Teknoloji ödülünü aldığımız projemiz de dünyada bir ilki oluşturuyor. Her mesafeden kesintisiz sürekli görüş sağlayan göz içi lensi ile trifokalite (üç fokus) ve Enhanced Depth of Focus (Artırılmış Fokus Derinliği) teknolojilerini aynı optikte birleştirdik. Bu sayede ise göz içi lenslerinin katarakta çözüm oluşturmasının yanı sıra kesintisiz sürekli görüş sağlayarak insanların miyop, hipermetrop gibi göz bozukluklarının giderilmesi sağlanıyor” şeklinde konuştu.