Ophthalmology Life Dergisi Yepyeni Sayısıyla TOD 55. Ulusal Kongre’de

Oftalmoloji camiasının dergisi “Ophthalmology Life Türkiye”nin yeni sayısı, Antalya’da 3-7 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenen TOD 55. Ulusal Kongresi’nde göz hekimleriyle buluşuyor.

Ophthalmology Life Dergisi; sektördeki yenilikler, etkinlik bilgileri, köşe yazıları, özel röportaj ve haberleriyle yine dopdolu.

Derginin Anı Defteri sayfalarında geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz duayen isim Prof. Dr. Demir Başar’ı ailesi ve oftalmolojinin önde gelenleri anlatıyor.

Portre bölümünde Prof. Dr. Öner Gelişken, Kariyer bölümünde ise Türkiye Körler Vakfı’nın İlk Göz Hekimi Yönetim Kurulu Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşen Topalkara röportajları yer alıyor. Prof. Dr. Gelişken, biyografisini anlatırken hayatındaki önemli anlardan ve dönüm noktalarından bahsediyor. Prof. Dr. Topalkara da vakıf olarak yaptıkları çalışmaları ve meslektaşlarının bu çalışmalara nasıl dâhil olabileceğini açıklıyor.

Sosyal Röportaj bölümünde Dr. Selim Tüzün Bursa’da karavanıyla, doğayla iç içe yaşamanın kendisi için anlamı ve güzelliklerinden bahsediyor.

Ressam kimliğiyle de bilinen Dr. Füsun Uzunoğlu “Ve Kadın” temalı sergisindeki eserlerini ve onlara ilham veren düşüncelerini “deneme” yazısında kaleme alıyor.

Prof. Dr. Süleyman Kaynak, bebekken görme yetisini kaybeden Kani Karaca’nın hikâyesini “Görmez Bir Baritonun Musikiye Verdiği Esintiler” başlığıyla aktarıyor.

Prof. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu, hem oftalmolog hem de hukukçu kimliğiyle “Covid-19 aşısı zorunlu kılınabilir mi?” sorunsalı hakkında bilgi vererek tartışıyor.

Ophthalmology Life Dergisi daha birçok değerli içerikle tüm göz hekimlerine ulaşıyor.