Oftalmoloji Camiası Duayen Hocasını Kaybetti

Türk Oftalmoloji Derneği’nin (TOD) 2004’ten bu yana Onursal Başkanlarından olan Prof. Dr. Demir Başar’ı 14 Ağustos Cumartesi günü son yolculuğuna uğurladık. Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, Merhum Prof. Dr. Başar’ın eşi Gönül, oğlu İrfan, kızı Neslihan Başar ile meslektaşları, eski öğrencileri katıldı.

TOD taziye mesajında şu ifadelere yer verildi: “İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD emekli öğretim üyesi, ana bilim dalı başkanı ve TOD Onursal Başkanlarından Prof. Dr. Demir Başar’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Başta İstanbul Tıp Fakültesi camiası ve ailesi olmak üzere tüm oftalmoloji camiasına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Prof. Dr. Demir Başar ile ilgili  “Türk hekimliğinin büyük isimlerinden Prof. Dr. Demir Başar ebediyete uğurlandı.  İstanbul Tıp Fakültesinde hocam olan sayısız insan yetiştiren, göz hekimliği alanında kuşaklara öncülük etmiş Prof. Dr. Demir Başar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tıp camiasına baş sağlığı diliyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

Merhum Prof. Dr. Demir Başar’a Allah’tan Rahmet, Oftalmoloji Camiasına Baş Sağlığı Diliyoruz.