Hollanda’nın kültürü uluslararası iş hayatını olumlu etkiliyor

Vsy Biotechnology’nın Hollanda dıstribütörü Rockmed’ın oftalmoloji iş geliştirme müdürü Michiel Cranssen ile röportaj gerçekleştirdik. Cranssen hollanda’nın küçük ve popülasyonu az bir ülke olması, açık görüşlülüğü, hoşgörü merkezi olması gibi etkenlerin insanları uluslararası iş piyasasına yönlendirdiğini ve iş hayatını olumlu etkilediğini belirtiyor.

Rockmed 2015 Ocak’tan bu yana VSY Biotechnology ürünlerinin Hollanda özel distribütörü. Şirket, Carl Zeiss Meditec ile yaklaşık 12 yıllık bir işbirliğinin ardından 2014’te bu ortaklık sona ermişti ve Rockmed daha sonrasında da uluslararası arenada olumlu referanslar ve yeni deneyimler edinmek üzere VSY Biotechnology ile iletişime geçmişti. Şirket, şu anda VSY Biotechnology distribütörü olarak oftalmolojistlere ve iş ortaklarına A’dan Z’ye yüksek kaliteli oftalmik ürünlerin dağıtımını gerçekleştiriyor. Göz klinikleri ve enstitüleri, Rockmed sayesinde diagnostik ve cerrahi prosesler açısından yeniden dönüşüm geçiriyorlar. Michiel Cranssen gerçekleştirdikleri bu faaliyetleri ile birlikte Hollanda’daki kültür ve yaşam hakkında bilgi verdi.

HOLLANDA VE KÜLTÜRÜ

Hollanda’da aktif bir şekilde faaliyet gösterilmesinden dolayı ülkenin pazarı ve kültürü hakkında çok fazla farkındalık oluşuyor. Ülkede yabancıların etkisiyle çok çeşitli bölgesel farklılıklar var. Bu bölgesel farklılıkların oluşmasında ticaretin ve ülkeye yapılan göçlerin etkisi oldukça büyük. Hollandalılar ve Flemenkler, Hollanda’nın Altın Çağ olarak bilinen Zenith ile birlikte kültürel olarak ülkenin liberal ve hoşgörü merkezi olmasında yüzyıllar içerisinde çok önemli bir rol oynadılar. Hollanda ilerici bir ülke olarak biliniyor. Philips, Shell and Heineken gibi uluslararası şirketlerin kuruluş merkezi. Küçük bir ülkede az bir popülasyonla Hollanda’da olmak insanları inovatif olmaya ve uluslararasılaşmaya itiyor. Bu nedenle odaklanılan bakış açısı ve açık fikirli olunması uluslararası iş dünyasında olmayı zorunlu kılıyor.

HOLLANDA’DA GÖRÜLMESİ GEREKENLER

Hollanda’nın en büyük ve çekici merkezi Amsterdam. Dünyada en geniş çeşitliliğin olduğu, 176 farklı milliyetten insanın evi olan bir ülke. Göçmen nüfusu, ülke nüfusunun yüzde 50’sini oluşturuyor ve bu oranının yüzde 88’i Hollanda vatandaşı. Tarihi mimarisi, şehir kanalları, yel değirmenleri, ünli gece hayatı ve kendine has karakteri ile Amsterdam, Hollanda’nın en önemli referansı.

OFTALMOLOJİ ENDÜSTRİSİ

Gördüğümüz kadarıyla Türk ve Hollanda oftalmik pazarı eşit. Her iki kültür de bu alanda ilgili ve hevesli. Bu bakımından bu iki ülke ve böylece oftalmik endüstriler birbirinden farklı değil.

HOLLANDA’DA VSY BIOTECHNOLOGY

Bu yıldan itibaren müşterilerimizle VSY Biotechnology’nin göz içi lensleri ve OVD’leri ile ilgili çalışıyoruz. Bu süreçte müşterilerimize objektif bir tercih gerçekleştirebilmeleri için ürünleri test etme ve onaylamarı için olanaklar sunduk. Bu dönemde doktorların hemen her pozitif reaksiyonuyla ve sonuçlarıyla ürünlerin büyük bir kalite içerdiğini deneyimledik. Doktorlar bize hala hastalarının çok mutlu olduklarını ve operasyon sonrasında daha iyi sonuçlara ulaştıklarını söylüyorlar. Bu sonuçlar, güvenimizi doğruladı ve VSY Biotechnology şirketine yönelik pozitif duygular beslenmesini sağladı. Uluslararası alanda VSY Biotechnology, işbirlikçileri ile çalışırken kendine özgü güçlü pozitif bir performans sergiliyor.

Ürün geliştirme bazında da Reviol Tri-ED ile yeni nesil oftalmoloji için büyük bir adım attılar. Hastalar, katarakt ve refraktif cerrahisi sonrasında artık gözlük takma gereksinimlerinin kalmayacağnı duyduklarından bu yana daha fazla operasyona girmek istiyorlar.
VSY Biotechnology pazarı anlayarak gerçekleştirdiği ürün geliştirme becerisi açısından da çok değerli ve Rockmed olarak özel bir distribütör olarak bu devam eden sürecin parçası olmamızdan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Ophthalmology Life 2015 22. Sayı