Eğlence Lüks Yaşam Merkezi̇: Monaco

FORMULA 1 YARIŞLARI, ŞAMPANYASI, KUMARHANELERİ VE GECE HAYATIYLA AVRUPA’NIN 2. EN KÜÇÜK ÜLKESİ MONACO, TURİSTLERE YAŞAMIN CAZİBELİ VE RENKLİ YÖNLERİNİ SUNUYOR.

Hoşgörüyü simgeleyen beyaz ile bağımsızlığı çağrıştıran kırmızı renklerinden oluşan iki yatay şeritli bayrağı, Prens II. Albert’in ikamet ettiği Palais Princier isimli saray, Akdeniz’deki konumunun olağanüstü güzelliği, ihtişamı ve Formula 1 yarışlarıyla şehir-devlet Monaco, Avrupa turizminin can alıcı noktalarından biri.

İtalya ve Fransa’ya komşu olan Monaco, Avrupa’nın ikinci en küçük ülkesi. Monte Carlo’nun yanı sıra, plajlarıyla ünlü Larvotto, Fontvieille, Monaco City, La Rousse, La Condamine gibi şehirleriyle Avrupa’nın cazibe merkezleri arasında yer alıyor.

Başta Fransız mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarından çeşitli örneklerinin sunulduğu restoranlarıyla ünlü Monaco eğlence hayatıyla da dikkat çekiyor. Milli içecek olan şampanya tüketimi ile ünlü Monaco’da, en kalabalık şehir olan Monte Carlo kumarhaneleri ve otelleri ile turistleri ağırlıyor.

Fransız Besteci Louis Hector Berlioz’un heykeli, Monaco Katedrali, Hercule Yat Limanı, egzotik çiçek ve ağaçların yer aldığı Casino Gardens, Carlo Opera Binası, Deniz Müzesi ve “Printemps des Arts” festivali de kentin kültür simgeleri arasında.

Yaklaşık 40 bin kişilik Monaco, yerli nüfusa ek olarak Fransızlar, İtalyanlar, İspanyollar, Almanlar, İngilizler ve Amerikalıların yaşadığı bir kent aynı zamanda renkli, cazip ve güzel atmosferiyle Avrupa’nın insanlarının en uzun yaşam süresine sahip ülkesi.

Ophthalmology Life 36. Sayı