Dr. İsmail Haldun Yılmaz’ın Eserleri İAAF’ta Sergilendi

OFTALMOLOG AYNI ZAMANDA RESİM VE HEYKEL SANATÇISI DR. İSMAİL HALDUN YILMAZ’IN ESERLERİ İAAF SANAT FUARI’NDA YER ALDI.

Dr. İsmail Haldun Yılmaz; 3-7 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen İAAF Sanat Fuarı’na, sanat birliği HESK bünyesinde katıldı.

SANAT ORTAMI NEFES OLDU

Kişisel ve karma sergilere imza atan ve güncel olarak İAAF Sanat Fuarı’nda yer alan Dr. İsmail Haldun Yılmaz’a serginin nasıl geçtiğini sorduk. Dr. Yılmaz, oldukça hareketli ve keyifli geçtiğini belirterek; “Ziyaretçi olarak yurt içi ve dışından pek çok misafir geldi. Yaşadığımız onca zor günler arasında böyle bir sanat ortamı bana nefes aldırdı. Keyif ile yaptığım resimlerimin beni böyle güzel bir dünyaya götürmesinden dolayı mutluyum. Değerli meslektaşım Dr. Sultan Kaya Ünsal’ın ziyareti, eserlerime gösterdiği ilgi ve üç eserimi alarak İstanbul’daki kendi koleksiyonuna katması da bana ayrıca bir mutluluk verdi. Ophtalmology Life Dergisi’nin ilgisine de teşekkür ederim. Bütün meslektaşlarımın sanat ile daha fazla ilgilenmesini diler ve öneririm, çok iyi geliyor ruhlara.”

 

 

 

 

Dr. İsmail Haldun Yılmaz’ın resime başlama serüvenini anlattığı özel röportajımız daha önce Ophthalmology Life’ın 27. sayısında yayımlanmıştı. Arşivden röportaja ulaşmak için tıklayınız.

Ophthalmology Life 38. Sayı