Dr. Eser Paşa Su Altı Fotoğrafı Dünya Şampiyonası’nda Birincilik Ödülü Aldı

OFTALMOLOG DR. ESER PAŞA, PORTEKİZ’DE DÜZENLENEN 18. CMAS DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA KREATİF KATEGORİDE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU.

Dünya Su Altı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Şampiyonası Portekiz’in Madeira Adaları’na bağlı Porto Santo Adası’nda gerçekleşti. Kendi geliştirdiği özel bir filtre ile iskorpit balığının fotoğrafını çeken Oftalmolog Dr. Eser Paşa, bu eseriyle Kreatif (Creative) Kategori’de Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu.

Dr. Paşa yaptığı açıklamada; “Yaz boyu Kuşadası antrenmanlarında çalıştığım bir fotoğraftı özel bir snoot ışık ile balığın gözünü çekip, yine kendi ürettiğim, makine önüne konan renk filtresi içine yerleştirdim. Çok zor ama çalışılmış bir fotoğraftı. Onca antrenman ve emeğimin karşılığını aldığım için mutluyum.” dedi.

TÖRENDE MİLLİ MARŞ OKUNDU

Dr. Eser Paşa ile Ophthalmology Life olarak yarışmaya gitmeden evvel gerçekleştirdiğimiz özel röportajda, hedefinin “dünya şampiyonu olmak ve milli marşı Portekiz’de okutmak” olduğunu söylemişti. Hedefine ulaşan ve aldığı birincilikte Türk Bayrağı’nı göndere çektiren, dalgalandıran Dr. Eser Paşa’yı inancı, azmi ve başarısı için tebrik ederiz.

Bir önceki sayının röportajına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ophthalmology Life 37. Sayı