Çok Yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Marşı Beste Yarışması Başvuruları İçin Son Günler

Uluslararası sivil toplum kuruluşu JCI bünyesindeki Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Bahçeşehir Şubesi tarafından başlatılan “Çok Yaşa Cumhuriyet 100.Yıl Marşı Beste Yarışması”, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını kutlamayı ve bu önemli tarihi olayı en güzel şekilde anlatan, gurur duyulacak bir marş ile ölümsüzleştirmeyi amaçlıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına özel düzenlenen bu yarışmaya katılmak için son tarih 30 Ağustos 2023 olarak belirlendi.

2023 JCI Bahçeşehir Başkanı Burcu ÇOBAN; “Ülkemizin geçmişinden bugüne kadar kat ettiği yol Cumhuriyetimizin kazanımlarının göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarına sahip çıkmak ve daha ileriye taşımak için hepimizin üzerimize düşen görevler bulunmaktadır.  JCI Bahçeşehir olarak görev ve sorumluluk bilinciyle hareket ederek Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini en güzel şekilde kutlamak, bu mirası korumak ve daha da ileriye taşımak için Türkiye’nin tarihini, kültürünü, değerlerini, geleceğe olan umutlarını yansıtması için gurur ile Çok Yaşa Cumhuriyet dedik ve bu anlamlı yarışmayı başlattık.” dedi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamak amacıyla başlatılan Çok Yaşa Cumhuriyet Projesi, ülkenin sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, girişimciler, eğitimciler ve vatandaşları arasındaki iş birliğinin önemini vurgulamak üzere geliştirildi.

Çok yaşa Cumhuriyet 100. Yıl Marşı Beste Yarışması Jüri üyeleri arasında; Türkiye Polifornik Korolar Derneği Başkanı Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Mustafa Apaydın, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Aydoğan, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Can Aksel Akın, İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MÜZED Temsilcisi Doç. Dr. Yavuz Durak, M3 Works Kurucusu ve Müzisyen Erdem Genç, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Koro Şefi Genel Sanat Yönetmeni Masis Aram Gözbek ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ülkü Özgür bulunuyor.

Yarışmada birincilik ödülü Ekim ayında düzenlenecek bir gala gecesinde verilecek.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: www.cokyasacumhuriyet.com.tr