Acriva & Reviol Torik kullanıcıları anlatıyor

Torik ve multifokal torik göz içi lenslerine getirdiği yenilik ve eşsiz hasta memnuniyetiyle acriva torik ilgiyi üzerine topluyor. Cerrahlar acriva torik’in sağladığı yüksek performansa tanıklık etti. Türkiye’nin dört bir yanından bazı acriva torik kullanıcısı değerli doktorların anlatımıyla acriva torik ve acriva reviol multifokal…

DR. SUPHİ ALOLO
“Korneasında 10 dioptriye kadar astigmatı olan katarakt hastalarıma Acriva Torik uyguluyorum ve yıllardır ikâyet ettikleri astigmat kusurunu ortadan kaldırıyorum. Rutin katarakt cerrahisine paralel olarak hastalarımı hem katarakttan hem de uzak görü te gözlükten kurtarmak beni oldukça mutlu ediyor. Hastalarımın da AcrivaUD Torik lensten duydukları memnuniyet bu lensi
gün geçtikçe daha fazla kişiye önermemi sağlıyor. Yakın mesafede gözlük kullanmak istemeyen hastalarımın AcrivaUD Reviol Multifokal Torik seçeneğinin olması, onlara kesin sonuç verebilmek beni oldukça rahatlatıyor. Günümüzde oldukça popüler olan Torik lens kullanımının AcrivaUD Torik lensinin başarısıyla daha da artacağını düşünüyorum.”

DR. ONUR AYDIN

“İyi bir katarakt cerrahisini iyi bir refraktif sonuçla daha da mükemmele yaklaştırabiliriz. Hastalarımın olumlu yaklaşımıyla 1 dioptrinin üzerindeki astigmatlarda torik GİL kullanmaktayım.
Sonuçların tahmin etti imden de daha iyi oldu şunu belirtmeden geçemeyeceğim.”

DR. MEHMET ZEKİ BAYRAKTAR

“Özellikle bir hastamın yüksek miyopisi ve 6 dioptri astigmatı vardı. Acriva Torik implante etti imde astigmatı tedavi oldu ve miyopisi de tam olarak düzeldi. Ben bir retinacı olmama rağmen kendi vakalarımda elde ettiğim sonuçlar yüz güldürücü. Hesaplamalarda ve uygulamada VSY ekibinin her zaman yanımda olması beni oldukça rahatlatıyor. Bundan sonra daha sık kullanmayı düşünüyorum.”

DR. ZEKİ TUNÇ

“Premium lensleri rutininde uygulayan bir cerrah olarak astigmatlı vakalarda torik lensleri alternatif olarak kullanmaktayım. Premium lenslere geçişte, meslektaşlarıma multifokallerden önce torik lenslerle ba lamayı öneririm. Plate haptik yapısı nedeniyle yeni başlayanlar için pre-op lensi aksa yerleştirmek her iki yöne de dönebilen lens olduğu için oldukça pratik. Postoperatif sonuçlar hastam ve benim adıma memnuniyet verici. Lensin plate haptik dizaynından dolayı rotasyon yapmaması ve kapsül içerisindeki santralizasyonu gayet başarılı. Acriva Reviol Torik lensinin çok yüksek dioptrilerde dahi silindirik düzeltme yapabilmesinin yanı sıra hem uzak hem de yakın mesafede iyi bir görüş sunması avantajları arasındadır. Böylesine yüksek teknolojili bir lensi ülkemizde ürettiği ve kullanımımıza sunduğu için VSY Biotechnology firmasına teşekkür ederim. Acriva Reviol Multifokal Torik lensini çok özel durumu olan pediatrik bir olguda dahi uyguladım.”

DR. MELİH TÜRE

“Açıkçası ilk vakalarımda sonuçların bu kadar yüz güldürücü olacağını düşünmemiştim. Zamanla özellikle torik multifokal GİL’lerde aldığım sonuçlar cesaret verici oldu. Yüksek astigmatlı hastalarda uzun yıllar gözlük kullanmanın neden olduğu sıkıntılardan dolayı öncelikle torik multifokal GİL önermekteyim. 2 D’den yüksek astigmatı olan kataraktlarda bu lensleri tavsiye ediyorum. Her hekimin bu tip hastalarda özellikle torik multifokal lense cesaretle başlamalarını öneririm.”

DR. HAYATİ TÜRKER

“AcrivaUD ve multifokal torik göz içi lensler korneal astigmatizma hastalarımda güvenle kullanmaktayım. 1,50 dioptri üzerinde olumlu sonuçlar alıyorum. Astigmat olmayan hastalarımda ise Acriva Reviol Multifokal lensleri özellikle tercih etmekteyim.”

DR. İZZET CAN

“Katarakt ameliyatının günümüzde geldiği en önemli aşamalardan biri korneal astigmatizmanın görme keskinliğine ve görme kalitesine olan olumsuz etkilerinin de kataraktla birlikte ortadan kaldırılabilir hale gelmesidir. Acriva Torik ve Reviol Torik göz içi lensleri cerrahi tedavinin bu sürecine katkıda bulunabilen son derece de?erli seçeneklerdir. Bu lenslerin deneyimimde beni en çok etkileyen yönü ise, özellikle plate haptik tasarımın sağladığı mükemmel göz içi santralizasyon ve postoperatif rotasyonel stabilite olmuştur. Bu sayede elde edilen erken görsel başarı ve hasta tatmini uzun takip sürelerinde de devamlılık arz etmektedir.”

DR. ADNAN İPÇİOĞLU

“AcrivaUD Torik ile daha bu sene tanıştım. Bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmemiştim. Tek kelimeyle harika. Tesekkürler VSY.”

 

DR. SERDAR SÜRMELİ

“AcrivaUD Torik lenslerinin sipariş kolaylığı, rahat implantasyonu ve güzel post op sonuçları bakımından severek ve beğenerek kullanıyorum. Katarakt cerrrahisi esnasında hastalarımın korneal astigmatlarını da düzeltiyor olmak, teknolojinin bize sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi. Acriva Torik tüm göz hekimlerine önerebileceğim uygulaması kolay ve yüz güldürücü bir lens. “

DR. CEM YILDIRIM

“VSY Torik GİL ile postoperatif refraksiyon stabilite ve hasta memnuniyeti son derece üst düzeydedir.”

 

DR. M. CEMİL YILMAZLI

“Hastanemizde yaklaşık 1 yıldır rutin olarak Acriva Torik ve Reviol Multifokal Torik lens uygulaması başarıyla yapılmaktadır. Multifokal uygulaması yapan hekimlerden ve yayınlardan edindiğim olumlu görüşler, muayeneye gelen multifokal lens takılmış hastalarının neticelerinin iyi olması nedeni ile Reviol multifokal lensleri kullanmaya başladım. 1 hafta içinde yaptığım ilk 3 vakadaki mükemmel sonuçlar var olan tedirginliği ortadan kaldırdı. Lens implantasyonunun kolay, santralizasyon ve stabilizasyonu çok iyi olduğu için rutin olarak Reviol lens uygulamaya başladım. Reviol’e olan güvenim torik uygulaması yapmak için beni cesaretlendirdi. Reviol uyguladığım hastalarda Post- Op 0,50 D- 0,75 D astigmatın gözlükle düzeltilmesi sonrası hastanın görme kalitesinin çok iyi olması buna bağlı olarak hasta memnuniyetinin daha iyi olduğunu gözlemledikten sonra 0,75 D ve üzeri astigmatlarda Torik GİL uygulamasını rutin hale getirdim. Hem torik hem de multifokal lenslerde önceden çok iyi bilgilendirilen hastaların memnuniyet derecesi çok yüksek. Hasta mutluluğu nedeni ile hekim de çok mutlu oluyor. Bu nedenle daha çok hastaya önermekte ve uygulamaktayız. Torik GİL uygulaması biraz daha özen gösterilmesi gereken bir cerrahi olup, Pre-Op hasta hazırlı?ının iyi yapılması, Per-Op lens aksının iyi ayarlanması gerekiyor. Katarakt hastalarının en az %50’sinde 0,75 D ve üzeri astigmat olduğu düşünülürse bu hasta gruplarında Reviol Torik ve Acriva Torik uygulaması yapılabilir. Hastalar bilgilendirilir ve ikna edilebilir ise torik lensler açısından ciddi bir potansiyel söz konusudur. Hastaları torik lens uygulamasına yönlendirirken, muayene sonrası hasta uygun bir göz yapısına sahip ve kontrendike bir durum yoksa ön bilgi için hastayı ameliyat bilgi birimine yönlendiriyorum. Hasta orada bilgilendiriliyor. Kendisi şartları kabul ederse daha detaylı bilgi vermek ve sorularını cevaplamak için hastayı tekrar görüyorum. Hastaya Post-Op yaşayabileceği durumlar hakkında bilgi veriyorum. Tüm anlatılanlardan sonra hastanın kabul etmesi durumunda cerrahisini yapıyorum.”

Ophthalmology Life 2014 19. Sayı